• İmplant nedir?

    İmplant nedir?

    İmplant Tedavisi ile ilgili bilgi almak ve tedavi planlamanızın oluşturulması ve hekimlerimiz tarafından muayeneniz için lütfen randevu alınız

    Randevu Al

İmplant nedir?

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla, çene kemiğine yerleştirilen ve Titanyum'dan yapılan yapay diş köküdür. Zamanla bu yapay diş kökü çene ve damak kemiği ile kaynaşır ve doğal diş köklerine en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, aynı zamanda estetik açıdan yüze doğal bir görünüm sağlar.

İmplantlar Hangi durumlarda uygulanabilir?

Tek veya birden fazla diş eksikliğinde eğer uygun miktarda kemik varsa ve hastanın sağlık durumu elverişli ise her durumda implant yerleştirilebilir. Yaş hususunda hasta yaşının ilerlemiş olması implant yerleştirilmesine engel olmamakla beraber sadece çene kemiği gelişiminin tamamlanmadığı genç hastalarda implant yerleştirilmesi sakıncalıdır.

Eğer kemik miktarı yetersizse?

Çene kemiğinin implant yerleştirilmesi için yeterli olmadığı durumlarda çeşitli yöntemlerle kemik takviyesi yapılarak kemik elde edilmesi mümkündür. Konu ile ilgili uzman hekiminizden gerekli incelemeler sonrası bilgi alabilirsiniz.

İmplantımın ömrü

Doğru muayene, tanı ve inceleme sonrası, doğru kalitede implantların uygulandığı ve kullanım sürecinde hekim ve hasta tarafından bakımı doğru yapılan vakalarda implantın ömür boyu sorunsuz kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu konuda birçok klinik, tedaviye bağlı olası implant kaybı durumunda, belirli bir yıla kadar yenilenme garantisi verebilmektedir.

Tedavi süresi ne kadardır?

İmplant opersayonları günümüzdeki yeni teknolojilerle beraber sadece 10 dakika gibi bir sürede tamamlanabilmektedir. Bu hususta lazer destekli dikişsiz tedavilerde bu süre daha da kısalabilmektedir. İmplant uygulaması sonrası uygulanan implantın çene kemiğine kaynaması için geçmesi gereken süreç implantın tipi ve uygulanan bölgeye göre 1 aydan 6 aya kadar değişiklik göstermektedir.

Bu süreci dişsiz mi geçireceğim?

İmplantın uygulamasında çene kemiğine kaynaması için geçen süreye kadar diş eksikliğinize uygun geçici diş yapılarak bu süreçi konforlu geçirmeniz mümkündür.

İmplatın bakımı

Yeni dişlerinize aynı kendi doğal dişleriniz gibi bakım yapmalısınız. Yine diş hekimi kontrollerinize düzenli olarak gitmeli ve ağız hijyeninize özen göstermelisiniz. Bakım için normal günlük bakım tavsiyelerini uygulamanız yeterli olacaktır.

İmplant tedavisinin avantajları

Yeni dişlerinize aynı kendi doğal dişleriniz gibi bakım yapmalısınız. Yine diş hekimi kontrollerinize düzenli olarak gitmeli ve ağız hijyeninize özen göstermelisiniz. Bakım için normal günlük bakım tavsiyelerini uygulamanız yeterli olacaktır.